8 Eylül 2010 Çarşamba

12 Dev Ötesi Adam !


Evimizde düzenlenen bir dünya şampiyonası , beklentilerimiz yüksek , çeşitli siyasi durumlar yaşanıyor ve referandum gibi bir gündem mevcut.


Bütün bunların yanında bir milli takım , 12 tane adam ve oynanan 7 maç. Bu 7 maçta alınan 7 galibiyet , oynanan çeyrek final maçında alınan 95 - 68 gibi net bir skor. İşte spor , işte basketbol böyle bir şey. 12 Dev Adam böyle bir şey. Aslında en önemlisi ; ülke olarak en ihtiyacımız olan zamanda bu kadar güzel işler yapmak , toplumu bu kadar yakından ilgilendiren insanlar için yapılabilecek ve yapılması gereken en güzel şey.


Şu an çok mutlu ve gururlu olduğum için pek içerik yazamıyorum ama herkesin mükemmel oynadığı , inanılmaz bir mücadele sergilediği ve Hidayet'in artık bu takımın abisi olduğunu hem saha içinde hem saha dışında gösterdiği bir maç oldu.
Bütün bunların yanında Bogdan Tanjevic'in bu takıma kattıkları , gösterdiği özveri ve aşıladığı inanç asla unutulmamalı. 12 Dev Adam'ın yarısı onun elbette.

Artık 2010 dünya basketbol şampiyonası'nda ilk 4 takım içindeyiz. Elbette bu yetmez , daha fazlası lazım ve olacak.


Teşekkürler 12 Dev Adam , teşekkürler Bogdan Tanjevic.Not : Bu arada heyecan içinde yazmayı unutmuşum ; Türkiye 95 - 68 Slovenya.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buraya bir şey yazıyorsun , küfür falan olmazsa seviniyorum.