9 Nisan 2010 Cuma

Mynet Spor "Niteliksiz Haber Merkezi"


Mynet hemen herkes tarafından bilinen ve günlük kayıtlı kullanıcı sayısı hayli fazla olan bir internet portalı. Fakat mynet bütün bunlar için sorumluluk hisssetmek yerine tam tersi bir hareket yaparak "Niteliksiz" haberler yayınlama konusunda ısrar ediyor.
En son örneği aynen yazıldığı gibi koyuyorum ;Fenerbahçe başkanı, Türk futbol tarihinin en büyük yerli transferini gerçekleştirmek için pusuda bekliyor.

Fenerbahçe, yıllarca konuşulacak müthiş bir transfer harekatına hazırlanıyor. Bizzat başkan Aziz Yıldırım'ın planladığı ve atılacak her adımı belirlediği müthiş operasyonun hedefindeki isim, Galatasaray kaptanı Arda Turan'dan başkası değil.

İŞTE YILSONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

Arda'nın son dönemde Galatasaray'da yaşadıkları, Aziz Yıldırım'ın yıldız futbolcu için yeniden harekete geçmesine neden oldu. Özel hayatı nedeniyle eleştiriler almaya başlayan Arda'nın, artık huzursuz olduğunu söylemesi ve Galatasaray'dan ayrılıp yurt dışına gitmek istediğini vurgulaması üzerine Yıldırım hemen düğmeye bastı.

Arda'ya ödeyeceği parayı bile hazırladığı öğrenilen Fenerbahçe başkanının, resmen harekete geçmeden önce, transfer için şartların tamamen olgunlaşmasını bekleyeceği de belirtildi. Emre Belözoğlu'na olduğu gibi Arda'ya da Fenerbahçe forması giydirmeyi çok isteyen Aziz Yıldırım, öncelikle Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a konuyu açacak. Artık genç futbolcudan desteğini çeken Polat'ın, "Parasını veren istediği oyuncuyu alır" görüşünü taşıdığı ve bu nedenle de transfere "Hayır" demeyeceği görüşü hakim. Yıldırım, Polat'tan sonra konuşacağı Arda'yı ise kolay ikna edeceğine inanıyor.

Geçen yıl Polat'tan resmen istemişti Aziz Yıldırım, 23 Haziran 2009'da bir yemekte bir araya geldiği Adnan Polat'tan Arda'yı resmen istemişti. Büyük yankı uyandıran ve günlerce gündemden düşmeyen o konuşmada Yıldırım, Polat'a "Sana bir teklif yapıyorum. Arda'yı bize ver, hemen hesabına 'cash' 15 milyon euro yatırayım. Hangi kulüp önermiş sana bu kadar parayı? İstersen yanında oyuncu da veririm" demişti.
Bahsi geçen haberde "Arda'ya tepki" olduğu , "Adnan Polat'ın desteğini çektiği" ve Arda'nın artık huzursuz olduğu yazılmış. Ayrıca anlatım şekli itibariyle olay bir "görgü tanığı" tarafından yazılmış gibi duruyor.
Benim asıl merak ettiğim nokta şu ; bu haberler yazılırken ne içiyorlar ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buraya bir şey yazıyorsun , küfür falan olmazsa seviniyorum.