9 Kasım 2012 Cuma

Komançi* "Ben mesela , uçarım mesela". Yeme bizi kızıl.

* Ben mesela uçamam , yalana mahal yok.

* Arkadaşım anlattı ; Babası vaktinde askerlik mesleğini icra ediyor. Bi gün helikopterli melikopterli bi tatbikat sırasında askerin biri "komutanım ben atlayamam çok korkuyorum" diyor. Zemin silme kar bu arada. Atlarsın atlayamamlar arasından arkadaşınn babası "bak bi şey olmayacak ben atlıyorum" diye atlıyor , bol kar içinde gözden kayboluyor. Sonra kurtarıyorlar tabi ama o kaybolma anı nasıl bi an siz düşünün.

* Hitler'in tek testisi olduğunu biliyor muydunuz ? Bilmiyorsanız bu gereksiz bilgiye siz de nail oldunuz.

* Nail demişken ; ben bu kelimenin anlamını Yılan Hikayesi dizisinde tanıdığımız Nail Kırmızıgül döneminde öğrendim ve inanır mısınız bugün ilk kez kullandım. Nail olmak öyle bi hadise işte.

* Vaktinde Mahsun Kırmızıgül'ün "zincirlere vursalar , zamanı durdursalar , toprağa da koysalar bu sevda bitmez" diye şarkısı vardı. Yani bu kadar psikopat insanlara karşı ne kadar bi şansın olabilir ki Mahsun abi ?

* "Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca". Kusura bakma ama sinsi olduğunun yanında kıskanç da bi insansın abim.

* Bizim evde yürüyen çamaşır makinası var , kısmetse seneye okula yazdırıcağaz.

* - Bize her yer Trabzon + Şurası ? - Orası değil

* Arif olan anlardan birindeyiz.

* Adam "seni gidi topal , hain topal" diye şarkı yapmış. Ya senin toplalla alıp veremediğin ne tam olarak ruh hastası ?

* Sütlaç çok tehlikeli bi tatlı. Sütlaç sana her an bıçak çekebilir ama muhallebi öyle değil , muhallebinin saygıda kusur ettiği görülmemiştir.

* "Bir ördek tarafından takip edildiği korkusu" diye bi fobi var. Yahu bir ördek seni hadi diyelim takip etti ; ya ördek seni gasp mı edecek , tecavüz mü edecek ?

* Neyse ya.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buraya bir şey yazıyorsun , küfür falan olmazsa seviniyorum.