16 Ağustos 2012 Perşembe

Söyleceklerim !* Var.

*  Herkes lise hayatında çok fırlamaysa kimdi bu inekler ?

* Ben etek olsam mini etek çıktıktan sonra depresyona girerdim.

* Eğer gerçekten içinde bulunduğumuz bu 2012 senesinde kıyamet koparsa en çok zararlı çıkanlardan birisi ben olurum. Çünkü okulumun uzadığı şu son aylarımı çalışarak değerlendirdim.

* Bence mizahın en kralını bu amcalar yapıyor , vallahi billahi helal olsun.

* Bu arada ben o amcaların olduğu yerlerdenim.

* Halk otobüsü varsa Zengin otobüsü de pek ala olabilmeliydi. Belki adam araç kullanmak istemiyor ama portakal suyunu içmeden de gidemiyor ?

* Herkesi mutlu etmek mümkün olmadığı için birilerini seçmek zorundayız ki bu bizlerin en doğal hakkı.

* Sabahları insanlar tarafından tekmelenen , rahatsız edilen o sokak köpeklerinin geceleri İstanbul'u adım adım parsellemesini "doğanın adaleti" denir. Ben sırf bu adalet yüzünden çoğu gece evime giremedim o ayrı tabi ama varsın olsun.

* Mankenlerin "Cumhurbaşkanımız kim ?" sorusuna cevap verememesinden mutlu olup bunu toplumun genel kültür eşiği kabul etme kafası bitti sayılır.

* Eşeğe altın semer vurunca eşek değilde at mı olacaktı , dinozor mu olacaktı ?

* Kenan Doğulu'nun boyu uzayacakmış gibi gelmiştir bana hep.

* Türk insanı olarak Google'ın sahibi olsak bile beğenmeyecek bir aile yapımız var. Çünkü bizim için sabah erkenden gidip açılmayan , duvarlarına bereket duaları asılmayan ve en önemlisi çalışanlarınla bir aile gibi olmadığın yer iş yeri değildir.

* Öte yandan Facebook'un sahibi olmak bana çok riskli bir iş gibi geliyor. Yani bi mal alıp elinde kalması ya da kasada durmayınca paranın eksilmesi gibi bi durum söz konusu değil belki ama neticede yaptığın işin büyük kısmı liseli aşıkların insiyatifinde. Yani sen tam belli bi kullanıcı sayısını bulmuşsun ama bi anda sevgilisi izin vermeyen kız profilini kapatıyor. Kesinlikle riskli iş.

* Ben mahallenin eskimeyen bakkalı olsam "isteme veresiye , dost kalalım ölesiye" yerine "Bugün tahsilata geliyorlar , s.kmeseler bari" falan yazardım duvarlarıma.

* Yerine göre şakacı esnafı mazur görebilirim ama o esnaf berber olursa tedirginlerin tedirgini de benimdir.

* Hadi sağlıcakla.

1 yorum:

  1. * Kenan Doğulu'nun boyu uzayacakmış gibi gelmiştir bana hep.

    Çok iyiymiş bu. Okuyunca benimde aynı beklentide olduğumu fark ettim :)

    YanıtlaSil

Buraya bir şey yazıyorsun , küfür falan olmazsa seviniyorum.