15 Nisan 2013 Pazartesi

Haydi Şuradan !


Seaml oçuklra ;

* Harflerin farklı yazılmasının algıyı bozmadığına dair bir araştırma yapılmıştı ya bi ara , maillerimize yağıyordu. Bence yalandı bu ama neyse hatırlatayım dedim.

* Benim için "Ragga Oktay'ı sevmek" bir insanı değerlendirebileceğim bir kriter. Bence Ragga Oktay çok sempatik bir adam ve yaptığı her işi de sempatik yapıyor. Şarkılarında bazen arada bazı cümleleri sallıyor gibi geliyor ama neyse artık , o kadar olur.

* Mesela şu dizi müziğini saatlerce dinleyebilirim.

* Daha önce söylemiş olabilirim ama "bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" söylemini çok yanlış anlamıştım ben. Burada dilimizin değeri de ortaya çıkıyor çünkü benim gibi insanlar bunu şöyle algılayabiliyor ;

- Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyim
+ İsmail
- Evet , arkadaşın İsmail
- Doğru

* Amerika'dan görüp aynen özendiğimiz en saçma şey Rap kültürü. Adam zencisiyle beyazıyla , Doğu yakasıyla Batı yakasıyla bir mücadele veriyor , sen kalkmış "Anadolu yakası - Avrupa yakası" diye ortalıkta döner bıçaklarıyla dolaşıyorsun. Pis.

* Modern insanla ilkel insan arasındaki yegane fark takım elbise. Yoksa ateş yakıp otu böceği yiyen adamın bizden daha vahşi olması akıl işi değil.

* Bir insan diğerine "feyzbuk'un var mı ?" diyor ama daha acısı diğeri ona "var" diye cevap veriyor. Bu soruya olumlu cevap verecek tek insan Mark , herkes haddini de bilsin.

* PSY'nin yeni şarkısını dinledim ve kendisinin tam bir çakal olduğuna kanaat getirdim. Sırf tuttu diye aynısının biraz farklısı şarkı yapmış , klip mantığı zaten aynı.

* Algıyla alakalı en büyük örnek "buğulu cam" örneğidir. Nerede buğulu cam görsek hemen aynı tepkiler.

* Her devirde insanların daha önceyi özlemle hatırlaması konusu çok enteresan. Ben 90'ları özlüyorum , benden yaşça büyük olanlar 80'ler diyor , daha büyük olanlarımız 70'ler için övgü dolu sözler söylüyor. Bence herkesin havası dişi geçtiğine , yemin ediyorum bu böyle bi olay.

* Tag'lere Arif , Manchester ve Gol kelimelerini yazdım ki o golü ararken buralara gelerek iyice şok olun.


Buralarda olmayı unutmayalım.

3 yorum:

 1. bu ara en çok keyifle okuduğum blog. ayrıca psy çakal ki ne çakal. raga oktay da sempatik hakkaten.

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzdan bazı yazıları alıntılıyorum :D

  YanıtlaSil
 3. Ahmet,
  Bu durum beni mutlu etti fakat adresini de yazarsan seni takip etme şansımız olur :)

  YanıtlaSil

Buraya bir şey yazıyorsun , küfür falan olmazsa seviniyorum.